Ndeshja Maqedoni – Kosovë pritet të shtyhet, shkak koronavirusi

Ndeshja e shumëpritur mes Maqedonisë dhe Kosovës pritet të shtyhet për shkak të koronavirusit.

Anulimi i ndeshjeve në Ligën e Kombeve kishte ardhur si sygjerim nga presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino mirëpo me të njëjtin qëndrim ka dalur edhe UEFA.

Presidenti i UEFA-s, Çeferin pritet që gjatë të martës të mbaj mbledhje me presidentët e federatave dhe të merret një vendim.


Shtuar 1.03.2020 12:56