Milani afër nënshkrimit me sulmuesin norvegjez

Sulmuesi norvegjez, Hauge pritet të përforcojë skuadrën e Milan.

Jan Peter Hauge është mjaftuar me 90 minuta për të arritur që të impresionojë drejtuesit e skuadrës së Milan.

Lojtari luajti përballë mbrojtjes ‘Rossoneri’ në Ligën e Evropës, kur Milan fitoi ndaj Bodo Glimt.

Sipas Di Marzio, Milan kanë shënjestruar Hauge dhe janë afër marrëveshjes.

Lojtari regjistron statistika të shkëlqyera si në kampionatin norvegjez, ashtu edhe në kualifikueset për Ligën e Evropës.


Shtuar 26.09.2020 08:22