Messi: Sfidat ndaj Realit më të bukura kur ishte CR7

Leo Messin e ka marrë malli për duelet dhe rivalitetin ndaj Cristiano Ronaldos kur portugezi i Juventusit ishte pjesë e Real Madrid. “Pleshti” dhe CR7 kanë dominuar futbollin vitet e fundit dhe vazhdojnë të emocionojnë me performancat dhe golat e shënuar.

Në një prononcim për kanalin zyrtar të La Ligës spanjolle, kapiteni i ekipit katalanas tregohet i sinqertë në lidhje me betejat kundër Ronaldos dhe beson se të gjithë tifozët janë zbavitur pafund nga rivaliteti dhe dominimi i tyre.

“Sfidat kundër Real Madrid kanë qenë gjithmonë të veçanta, por kur ishte Ronaldo ishin edhe më të veçanta. Rivaliteti sportiv mes nesh do të ekzistojë gjithmonë. Po zgjat prej vitesh dhe nuk është e thjeshtë të qëndrosh kaq gjatë në nivele të larta, sidomos kur je pjesë e skuadrave kompetitive si Barcelona dhe Real Madrid.

Dueli mes nesh ka qenë shumë i bukur në nivelin personal, mendoj se edhe njerëzit janë zbavitur, qofshin tifozë të Barcelonës, Realit apo çdo skuadre tjetër. Tani i përket së shkuarës, duhet të shohim përpara“, thekson Leo Messi.


Shtuar 14.01.2020 14:51