Messi ka komunikuar me Guardiolën, City ofron deri në 150 milion euro

E ardhmja e Messit në Barcelonë si duket ka marrë fund.

Argjentinasi nuk u paraqit sot në terrenin e stërvitjeve të Barçës për të kryer testet e reja për Covid-19.

Kjo lë të kuptohet se Messi tashmë përfundimisht ka vendosur që ta lë klubin “katalanas”.

Madje gazeta e njohur “ESPN”, raporton se Messi ka biseduar me Guardiolë, dhe thuhet se City janë të gatshëm që të bëjnë ofertë 150 milionë euro për të.


Shtuar 30.08.2020 12:19