Messi apo Ronaldo? Klopp zgjedh të preferuarin e tij

Edhe pse sipas Klopp, Ronaldo është afër një lojtari “perfekt”, gjermani zgjedh Messin.

Messi dhe Ronaldo konsiderohen gjerësisht dy nga lojtarët më të mëdhenj të të gjitha kohërave, megjithëse vetëm kush është më i mirë vazhdon të debatohet.

Ndërsa Klopp preferon Messin, gjermani u dha lëvdata të dyve për epokën e tyre të dominimit, i cili i ka parë ata të fitojnë 11 nga 12 Topa të Artë që nga viti 2008.

“Për mua Messi, por unë nuk mund ta admiroj Ronaldon më shumë sesa unë e bëj tashmë”, tha Klopp për kanalin YouTube freekickerz.

“Ne kemi luajtur kundër të dyve tashmë dhe të dy janë pothuajse të pamundur për t’u ndalur”.”Messi më pëlqen pak më shumë në fushë, por kjo do të thotë që edhe Cristiano është një lojtar brilant”, përfundoi gjermani.


Shtuar 13.05.2020 06:47