Messi apo Ronaldo? Arnold është i prerë

Trent Alexander-Arnold ka dhënë nuk ka dyshime për lojtarin më të mirë ndërmjet Ronaldos dhe Messit.

Në një intervistë të gjatë për revistën “GQ”, ai gjithashtu ka folur për tema të ndryshme, Liverpooli, Barcelona apo Jurgen Klopp.

Të luash gjithë jetën në Liverpool? “Mund ta imagjinoj këtë”.

Dëshiron të luash në Spanjë apo Gjermani? “Nuk është diçka që kam menduar, sepse gjithmonë e kam dashur Liverpoolin. Jam lojtar i Liverpoolit dhe e dua këtë klub me gjithë zemër”.

Messi apo Cristiano?: “Për mua, Messi”.

Ekipi i preferuar si tifoz? “Si fëmijë kam qenë fans i Celtic, por tani për shkak të Gerrardit që është në Ranger, jam neutral. Ekipi im tjetër favorit është Barcelona, ka të njëjtat vlera si Liverpooli”.

Klopp? “Është i jashtëzakonshëm në të gjitha aspektet, si person, si trajner… thjesht fantastik”.


Shtuar 24.03.2020 08:18