Matuidi mposht Koronavirusin dhe thyen rekordin në sfidën e hapur nga Ronaldo (VIDEO)

Cristiano Ronaldo mendon se është i pathyeshëm? E ka gabim, rekordi i tij qëndroi vetëm pak orë në fuqi.

Edhe pse të bësh më shumë se 142 pompa për muskujt e barkut duket një sfidë përtej mundësive njerëzore, një shok i skuadrës së CR7 tek Juventusi, që sapo është shëruar nga Koronavirusi, e hodhi shumë shpejt “në tapet yllin” portugez.

“Vëlla, më vrave! Herën tjetër do të vrapojmë”. Ky është mesazhi në postimin e Blaise Matuidi, që në përfundim të sfidës, dukej shumë i lodhur, por shumë i lumtur.

Francezi, siç e dëshmojnë dhe pamjet, ka mundur të bëjë 144 pompa për 45 sekonda, pra dy më shumë se CR7.

Pak ditë më parë, bashkëshortja e tij, Isabelle, kishte lajmëruar se rezultati i testit të Koronavirusit kishte dalë negativ, megjithatë do t’i duhet të qëndrojë edhe 2 javë të tjera në izolim.

Kujtojmë që Matuidi ishte një ndër futbollistët e “Zonjës së Vjetër” që u prekën nga Koronavirusi.

Ndiqni më poshtë videot.


Shtuar 5.04.2020 21:49