Mancini tregon 3 skuadrat e Serie A që janë për titull

Roberto Mancini ka komentuar situatën aktuale në Serie A.

Lazio dhe Juventus janë dy skuadrat që janë në kreun e renditjes, kurse pak më e shkëputur, por jo shumë larg, qëndron skuadra e Interit.

Mancini thotë se këto tri skuadra do të garojnë deri në fund për të fituar “Scudetton”.

“Lazio dhe Juve do të luftojnë deri në fund, por ne kemi parë në Bundesliga se avantazhi i ndeshjeve vendas nuk vlen më pasi ndeshjet luhen pa tifozë”, ka thënë Mancini.

“Mendoj se Interi mund të ketë shansin që të kthehet në lojë duke rivalizuar Lazion dhe Juventusin. Ne mund të shohim surpriza, por Juve mbeten favoritët sepse kanë shumë mundësi për rotacione në skuadër”, shtoi italiani.

Juventus aktualisht numëron 63 pikë dhe kryeson Serinë A një pikë më shumë se Lazio e vendit të dytë.

Interi pozicionohet në vendin e tretë me 54 pikë të grumbulluara.


Shtuar 30.05.2020 20:32