Man Utd anulon udhëtimin në Lindjen e Mesme për këtë arsye

Moti i ngrohtë në atë rajon shpesh shihet si një klimë ideale për futbollistët për t’u rikuperuar dhe prishur dimrin evropian.

Drama e fundit politike midis Iranit dhe Shteteve të Bashkuara, megjithatë, ka parë që Djajtë e Kuq të anulojnë një udhëtim të mundshëm në Lindjen e Mesme,

“Po, nëse ka një gjë që më shqetëson nuk është në fushën e futbollit”, u tha Solskjaer gazetarëve.

“Ka gjëra të tjera që do më shqetësojnë më shumë sesa futbolli. Ne po shikonim Lindjen e Mesme, por kjo përfundimisht nuk do të ndodhë”.

“Unë do t’i jap [lojtarëve] disa ditë pushim. Unë nuk e di se ku do të shpërndahen të gjithë, por ne do të qëndrojmë në Evropë”.


Shtuar 15.01.2020 08:01