“Lufta” vazhdon, Gonzalez i kundërpërgjigjet Neymarit: Ndonjëherë ju duhet të mësoni si të humbni

Mbrojtësi i Marseille Alvaro Gonzalez ka shfaqur në rrjetet sociale për të mbrojtur veten pasi ylli i Paris Saint-Germain Neymar e akuzoi atë për racizëm.

Braziliani ishte një nga pesë lojtarët e përjashtuar me të kuq të dielën pasi Marseille mori një fitore dramatike 1-0 për t’i shkaktuar humbjen e dytë radhazi të PSG-së në Ligue 1.

Neymar u ndëshkua pas goditjes që i dha Gonzalez në kohën shtesë, të cilin ai e akuzoi për racizëm ndërsa u largua nga fusha dhe reagoi në rrjetet sociale pas ndeshjes.

Gonzalez ishte i shpejtë gjithashtu në përdorimin e platformës ndërsa ai kërkonte të mbronte veten nga komentet e Neymar.

“Nuk ka vend për racizëm. Një karrierë e pastër dhe me shumë shokë të ekipit dhe miq në baza ditore. Ndonjëherë ju duhet të mësoni si të humbni dhe ta pranoni atë në fushë. Tre pikë të pabesueshme sot, Allez Marseille. Faleminderit familje”, shkroi Gonzalez në Twitter pas ndeshjes së bashku me një fotografi të tij me shokët e tij të Marseilles.

Shtuar 14.09.2020 07:34