Lojtari më në formë te Milani, “kuqezinjtë” vendosin ta blejnë Rebic

Rebic arriti nga Eintracht me një huazim dy-vjeçar në fund të dritares së transferimit të verës 2019, duke e shkëmbyer me Andre Silva.

Atij fillimisht nuk i heci mbarë, por tani ka shënuar nëntë gola në 21 paraqitje.

Tani, Gazzetta dello Sport dhe Corriere della Sera raportojnë se drejtori i Rossoneri Ivan Gazidis është gati të sjellë një marrëveshje të përhershme për 26-vjeçarin.

Milan nuk ka një mundësi për ta blerë, megjithëse Il Corriere pret që një ofertë prej 25-30 milionë euro të jetë e mjaftueshme, ndërsa trajneri i ardhshëm Ralf Rangnick thuhet se është “absolutisht në favor” për të mbajtur Rebic.

Paga e tij aktuale 3 milionë euro tejkalon kapitalin e ri të pagës së Milanit prej 2.5 milionë euro, por ata mund të bëjnë atë një përjashtim, si në rastin e Gianluigi Donnarumma.


Shtuar 1.07.2020 08:22