Lazio fut në lojë të gjitha kartat për Marash Kumbullën

Edhe pse ky sezon futbollistik nuk ka përfunduar ende, klubi i Lazios po mendon për sezonin e ardhshëm.

Drejtori sportiv, Igli Tare po punon që të forcojë skuadrën me lojtarë tepër cilësorë.

Dhe një prej futbollistëve që po kërkohet me ngulm nga Tare, është edhe mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla.

Konkurrenca është tepër e lartë, pasi shumë ekipe të njohura dëshirojnë të nënshkruajnë me djaloshin nga Malësia e Madhe.

Mirëpo, përveç faktit që Tare dhe Kumbulla janë nga Shqipëria, një tjetër faktor që do të ndikonte në arritjen e nënshkrimit me mbrojtësin shqiptar, është edhe marrëdhënia e mirë midis dy presidentëve të klubeve.


Shtuar 10.05.2020 11:19