Largoi Lovren, Liverpool në ndjekje të mbrojtësit të Bournemouth

Gjatë kësaj jave u zyrtarizua kalimi i Dejan Lovren në Zenit. Pas largimit të tij, Liverpool po kërkon një zëvendësues për të.

Sipas “Daily Express”, skuadra e Liverpool është vënë pas mbrojtësit të Bournemouth, Lloyd Kelly.

Klopp pëlqen 21 vjeçarin pasi ai mund të luaj në dy pozita të mbrojtjes.

Kelly ka mundësi të luaj si qendër-mbrojtës dhe mbrojtës i majtë./


Shtuar 30.07.2020 18:12