La Liga nuk po gjen qetësi, futbollistët kundërshtojnë rikthimin në fushë në qershor

Janë hartuar disa plane që sezoni në Spanjë të rifillojë gjatë muajit qershor mirëpo kjo gjë siç duket nuk po gjen mbështetjen e të gjithëve.

Po ashtu sindikata e futbollistëve do të takohet me drejtuesit e Federatës spanjolle dhe La Ligas, për shkak të hezitimit të disa futbollistëve për të luajtur.

Aryse për këtë nga këta futbollist po del që është pasiguria e shkaktuar nga koronavirusi.

Qendërmbrojtësi i Cadiz i tha Diario AS: ‘Mund të më quajnë të çmendur, por unë nuk do të luaj. Jeta është më e rëndësishme se paraja.

Mirëpo pritet të merret një vendim nga takimet e ardhshme që do të mbahen.


Shtuar 23.04.2020 12:08