Ky është futbollisti më i shpejtë në botë sipas statistikave (FOTO LAJM)

Kylian Mbappe është futbollisti më i shpejtë në botë, shkruan “The Sun”.

Ylli i Paris Saint-Germinit kishte arritur një shpejtësi prej 36 kilometra për orë gjatë një vrapimi të tij.

Ai në këtë listë ka dalë para Inaki Williamsit dhe Pierre-Emerick Aubameyangut.


Shtuar 16.04.2020 18:57