Kukësi gjen zëvendësuesin e Shkurtajt

Kukësi bën afrimin e parë në merkaton e janarit.

Gazeta “Panorama Sport” zbulon se pak minuta më parë klubi ka arritur marrëveshjen me sulmuesin 22-vjeçar me nënshtetësi italiane, Godberg Kuper.

Bëhet fjalë për një qendërsulmues, i cili vjen pas aktivizimit te Shafhauzen në Ligën e Dytë zvicerane.

Kuper ka firmosur një kontratë 1.5 vjeçare dhe konsiderohet si zëvendësuesi ideal i Vasil Shkurtajt.


Shtuar 31.01.2020 13:54