Koronavirusi i “dashuruar” me Dybala, argjentinasi pozitiv edhe në testin e 4

Ylli argjentinas i Juventusi ka dal pozitiv me koronavis edhe në testin e 4 në javë pretendon programi spanjoll El Chiringuito.

Ai konfirmoi përmes Instagramit në 21 mars se ai dhe e dashura e tij Oriana Sabatini të dy testuan pozitive për koronavirusin.

Kjo erdhi pasi Daniele Rugani dhe Blaise Matuidi gjithashtu morën virusin.

Sipas El Chiringuito, Dybala ka kaluar në të katër provat gjatë gjashtë javëve të fundit dhe më e fundit ishte pozitive.

Do të thotë që ai nuk ka qenë në gjendje të largojë sëmundjen dhe mund të kërkojë trajtim më intensiv.

Duke e konsideruar se Juve ka për qëllim të rikthehet në stërvitje nga 4 maj deri më 18 maj, kjo gjithashtu vë në dyshim shanset e tij për të luajtur këtë sezon.

Mbetet të shihet nëse testi i Dybala ishte me të vërtetë pozitiv dhe çfarë do të bëjë Juventus nëse ndodh kjo gjë.

Hapi tjetër i mundshëm do të ishte një test gjaku për të parë nëse Dybala ka zhvilluar antitrupa, dhe nëse po, sa prej tyre.


Shtuar 29.04.2020 06:47