Kontratë 5 ditore ne Gerrard për ngritur trofeun e Premier League, shefi ekzekutiv konfirmon gjithçka

Shefi ekzekutiv i Liverpool, Peeter More, ka hedhur poshtë mundësinë e një nënshkrimi kontrate me Gerard në fund të sezonit me qëllim që ky i fundit të ngrente lart trofeun që kurr nuk mundi ta bënte kur ishte futbollist.

“Më lejoni t’ju tregoj se kjo nuk mund të ndodh”, deklaroi Moore për Soccer Ladruma.

“Ai është i punësuar në një klub tjetër si menaxher. Ne e duam shumë Gerrardin dhe jemi krenarë për karrierën e tij, por kthimi i tij për një kontratë pesëditore është i pamundur”, shtoi anglezi.

Ideja e fansave të gjashtë herë kampionëve evropian ishte ta rikthejnë ish-mesfushorin në fushat e blerta, por doli të jetë ide e paarritshme./albeu.com/


Shtuar 11.02.2020 14:44