Këto janë fanellat e dyta që Juventus do të veshë për sezonin 2020/21

Klubi italian, Juventusi kanë zbuluar fanellën e tyre të dytë apo atë mysafire për sezonin 2020-21.

Fanellat u zbuluan në një fotosesion në faqen e internetit të klubit këtë mëngjes.

Është vet faqja zyrtare e klubit që ka njoftuar për kuptimin e këtyre fanellave.

“Bashkimi midis futbollit dhe artit është tema kryesore në uniformën e re të Juventusit për sezonin 2020/21”,

“Në fanellën mysafire, eleganca është e kombinuar me modernizmin dhe prekja bashkëkohore pasuron një estetikë klasike, të përcaktuar nga ngjyra indigo: një ton blu ekskluziv, i theksuar nga detaje argjendi elegante, duke përfshirë tre shiritat, sponsorët dhe evolucioni i fundit i logos”.

Juventus tani ka hequr fjalën ‘Juventus’ nga logoja e tyre, duke lënë vetëm shkronjën ‘J’, ndërsa në krye të fanellës janë tre yje, ku secili yll përfaqëson 10 tituj të Serie A.


Shtuar 7.08.2020 10:26