Isco, Ramos dhe Hazard në skuadrën e Realit për ndeshjen me Mallorcan

Isco është rikthyer në skuadrën e Real Madridit për takimin me Real Mallorcan, pasi mungoi në dy ndeshjet e fundit për shkak të një lëndimi.

Mesfushori spanjoll Isco e pësoi një lëndim muskulor në stërvitje në fillim të javës së kaluar dhe si pasojë mungoi kundër Valencias dhe Real Sociedadit, transmeton Gazeta Express.

Por ai e ka lënë lëndimin në kofshe anash dhe tani do të jetë në dispozicion të trajnerit Zinedine Zidane.

Përvec tij, në listë janë edhe Sergio Ramos dhe Eden Hazard, të cilët ishin në dyshim për shkak të disa goditjeve që i kishin marrë në ndeshjen e së dielës kundër Sociedadit.

Lista e plotë e Real Madridit për ndeshjen me Mallorcan të mërkurën:

Portierë: Thibaut Courtois, Alphonse Areola, Diego Altube.

Mbrojtës: Dani Carvajal, Eder Militao, Sergio Ramos, Raphael Varane, Marcelo, Ferland Mendy, Javi Hernandez.

Mesfushorë: Toni Kroos, Luka Modric, Isco, Fede Valverde and James Rodriguez.

Sulmues: Eden Hazard, Karim Benzema, Gareth Bale, Marco Asensio, Brahim Diaz, Mariano Diaz, Vinicius Junior and Rodrygo Goes.


Shtuar 23.06.2020 17:33