Inter-Sampdoria, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Interit dhe Sampdorias.

Pas eliminimit nga Kupa e Italisë, Interi i Antonio Contes do të tentojë ta rinisë mbarë në Serie A, pas tre muajsh pushim për shkak të pandemisë.

Interi do të jetë me disa mungesa të rëndësishme, ku në dispozicion të teknikut Conte nuk do të jenë Sensi dhe Marcelo Brozovic.

Ndeshja mes Interit dhe Sampdorias zhvillohet në “San Siro” në orë 21:45 dhe më poshtë mund të shihni formacionet zyrtare.

Formacionet zyrtare:

Interi: Handanovic; Candreva De Vrij, Skriniar, Bastoni, Young; Barella, Eriksen, Gagliardini; Lukaku, Lautaro Martinez.

Sampdoria: Audero; Murru, Yoshida, Colley, Bereszynski; Gaston Ramirez, Bertolacci, Thorsby, Linetty; Jankto, La Gumina.


Shtuar 21.06.2020 19:32