Gjithçka ishte drejt përfundimit, si dështoi transferimi i Vardy te Arsenali?

Edhe pse në 2016 mes Vardy dhe Arsenalit ishte arritur një marrëveshje, sulmuesi kishte hequr dorë në minutat e fundit ka thenë, Ish shefi i transferimit të Arsenal, Dick Laë.

Laë ka zbuluar se lojtari ka qenë shumë afër, dhe se ka biseduar me trajnerin Arsene Wenger.

“Marrëveshja me Leicesterin ishte e kryer, me lojtarin ishte e kryer”, ka deklaruar Laë.

“Ai erdhi për të na vizituar me gruan e tij, ai u ul para Arsene Wenger… dhe pastaj u tërhoq”

“Në rrugën e tij drejt rikthimit në Leicester marrë një telefonatë nga lojtari, duke thënë se ai dëshiron të mendoj për këtë gjatë natës”.

“Në atë pikë, ju e dini se është një lajm i keq”.


Shtuar 18.04.2020 06:41