Gjest fantastik nga ish-futbollisti i Kombëtares, gatuan për mjekët dhe infermierët në Francë

Edvin Murati prej vitesh jeton në Francë aty ku kaloi pjesën më të madhe të karrierës së tij edhe si futbollist.

Tashmë që futbolli është ndalur me Francën që ka vendosur anulimin e këtij sezoni me urdhër të qeverisë, ish-mesfushori i kombëtares shqiptare i cili spikati në Ligue 1 me fanellat e PSG dhe Lille, ka zgjedhur një mënyrë vërtetë unike për t’i ardhur në ndihmë popullit francez gjatë kësaj periudhe të vështira, pasi Franca është një nga vendet më të prekura nga Covid-19 me më shumë se 20 mijë të vdekur.

Meqënse për futboll tashmë në Francë nuk mund të flitet më, Murati ka vendosur të kalojë te gatimi, pasi bashkë me disa miq të tij, është të gatuajë për mjekët dhe infermierët franceë të cilët po luftojnë në vijën e parë koronavirusin dhe janë personat më të rrezikuar për t’u prekur nga Covid-19. Një gjest shumë pozitiv ky i 44-vjeçarit shqiptar i duartrokitur në Francë.


Shtuar 29.04.2020 07:26