Gasperini koshient për skuadrën që drejton: Atalanta nuk njeh limite

Gian Piero Gasperini ka deklaruar se Atalanta e tij nuk njeh limite, pasi gjeti energjinë për të përmbysur ndeshjen kundër Parmës të martën.

Atalanta pati një fillim të ngadaltë kundër Parmës, por arriti që në pjesën e dytë të përmbyste rezultatin, për fitore 2:1.

“Ka shumë herë kur ne kemi filluar ngadalë. Këtë herë ekzagjeruam sepse pothuajse shkuam prapa”, ka deklaruar Gasperini.

“Por ky ekip nuk njeh limite. Ne ishim në gjendje të gjenim mjaftueshëm energji që të luajmë një pjesë të dytë të mirë dhe të përmbysim ndeshjen2.

“Në përgjithësi, pjesa e dytë ishte shumë e mirë”.


Shtuar 29.07.2020 16:19