‘France Football’ rendit 10 portierët më të mirë në histori (FOTO LAJM)

‘France Football’ ka renditur 10 portierët në të mirë në histori sipas saj.

Prestigjozja franceze e cila ndanë edhe ‘Topin e Artë’, ka renditur 10 portierët më të mirë në histori, duke vendsour në pozitën e par Lev Yashin.

Manchester United paraqitet në këtë listë me dy emra, dy heronj të skuadrës.

Peter Schmeichel dhe Edëin Van der Sar janë dy emrat nga Man Utd që futen në top 10she.

Në këtë listë, dy portierë janë nga Anglia, dy nga Italia, dy nga Gjermania, një nga Spanja, një nga Danimarka, një nga Rusia dhe një nga Holanda.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell top 10 portierët më të mirë në histori, sipas ‘France Football’.


Shtuar 28.04.2020 06:29