Formacionet zyrtare në derbi, ja si rreshtohen Partizani dhe Tirana

Sot në orën 20:45 do të startojë në stadiumin “Air Albania” derbi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës.

Një përballje që do të luhet pa tifozë dhe me një situatë aspak komode, për shkak të infektimit të 5 lojtarëve të Partizanit me Koronavirus.

Të dy trajnerët kanë bërë publike edhe formacionet që do të zbresin në fushë.

FORMACIONET ZYRTARE:

PARTIZANI: Hoxha, Belica, Bitri, Idrizaj, Telushi, Trashi, Melo, Broja, Braun, Solomon, Bardhi.

TIRANA: Lika, Doka, Muça, Vangjeli, Hoxhallari, Celhaka, Batha, Torasa, Kobina, Kale, Ngo.


Shtuar 10.07.2020 18:19