Formacionet zyrtare: Inter-Shakhtar Donetsk

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Inter – Shakhtar Donetsk e vlefshme për fazën gjysmëfinale në Europa League.

Zikaltrit synojnë finalen në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm evropian, ku tashmë në pritje është Sevilla.

Ndeshja mes Inter dhe Shakhtar luhet në orën 21:00 në stadiumin “Merkur Spiel-Arena”.

Formacionet zyrtare:

Inter: Handanovic; Godin, De Vrij, Bastoni; D’Ambrosio, Barella, Brozovic, Gagliardini, Young; Lukaku, Lautaro Martinez.

Shakhtar: Pyatov; Dodò, Krivtsov, Khocholava, Matvyenko; Marcos Antonio, Stepanenko; Marlos, Alan Patrick, Taison; Junior Moraes.


Shtuar 17.08.2020 18:26