Formacioni i “frikshëm” i Chelsea, këtë sezon synon titullin kampion (FOTO LAJM)

Klubi i Chelseas së fundmi kompletoi transferimin e mbrojtësit brazilian të PSG-ës, Thiago Silva.

35 vjeçari i cili ka 89 paraqitje për Brazilin do të sjellë një përvojë të jashtëzakonshme në skuadrën e re të Frank Lampard, teksa synojnë të luftojnë për titull në sezonin e ri 2020/21.

“Jam shumë i lumtur që jam transferuar në Chelsea. Gëzohem të jem pjesë e skuadrës së re të Frank Lampardit” – u shpreh Thiago Silva.

Ky afat kalimtar do të mbahet mend shumë gjatë tek fansat e Chelseat. Blues fillimisht transferuan Timo Ëerner nga RB Leipzig për rreth 60 milionë euro.

Ëerner i cili sezonin e kaluar shënoi 25 gola në 29 paraqitje në Bundesligë do të fitojë rreth 200 mijë euro në javë në “Stamford Bridge”.

Chelsea po ashtu transferoi edhe anësorin e Ajaxit, Hakim Ziyech për 33 milionë funte, ndërkohë Ben Chilëell u transferua nga Leicester për 50 milionë funte. Malanga Sarr poashtu u transferua nga Nice si dhe objektivi kryesor i kësaj verë, super talenti gjerman Kai Havertz pritet që brenda javës të nënshkruajë kontratë të vlefshme 100 milionë euro për gjigantët e Premier Ligës.

Ky pritet të jetë formacioni startues i Frank Lampard, ekip ky që do të luftojë për titull në Premier League.


Shtuar 29.08.2020 21:28