Flick uron Liverpoolin për nënshkrimin me Thiagon

Trajneri i Bayern Munchen, Thiago Alcantara e ka pranuar largimin e mesfushorit nga skuadra gjermane.

Në një konferencë për media, Flick e ka uruar skuadrën angleze për shërbimet e spanjollit.

“Thiago është futbollist i jashtëzakonshëm. Ka qenë shumë i rëndësishëm për në. Stafi dhe une e shijuam punën me të dhe është emocionale t’i themi lamtumirë atij. Mund të përgëzoj Liverpoolin pasi që kanë marrë një futbollist dhe një njeri të madh” ka thënë Flick.

Shtuar 17.09.2020 12:08