EUROPA LEAGUE/ Mbyllet faza çerek-finale, mësohen çiftet gjysmëfinaliste

Janë mësuar çiftet gjysmëfinaliste në Ligën e Evropës.

Shakhtar Donetstk dhe Sevilla janë dy skuadrat e radhës që kanë kaluar në gjysmëfinale të garës së dytë më të vlefshme evropiane.

Shakhtar ka mposhtur 4:1 Baselin, ndërsa Sevilla 1:0 Wolvesin.

Në gjysmëfinale, Shakhtar takohet me Interin, ndërsa Sevilla me Manchester United.

Ndeshjet gjysmëfinaliste luhen më 16 dhe 17 gusht.


Shtuar 11.08.2020 21:11