Edhe Milan futet në garë për Edin Dzeko

Sipas “La Gazzetta dello Sport”, Maldini dhe Masara kanë renditur sulmuesin boshnjak të Romës si alternativë e mundshme për të marrë vendin e Zlatan Ibrahimovic, gjithmonë nëse suedezi vendos të ndërpresë bashkëpunimin me skuadrën kuqezi.

Por, edhe bindja e Dzekos për të ardhur në anën kuqezi të “San Siros” nuk do të jetë një punë e lehtë, nëse dështon pista “Jovic”.

Ish-sulmuesi i Manchester Cityt kërkohet edhe nga Juventusi me Interin, të cilët duan të përforcojnë repartin e ofensivës.


Shtuar 24.07.2020 17:27