Eddie Hall rrëfen tmerrin që përjetoi pasi ngriti 500 kilogramë: Mendova se do vdisja (VIDEO)

Eddie Hall ka zbuluar se si është ndjerë kur vendosi rekord në ngritjen e 500 kilogramëve në vitin 2016.

I njohur me nofkën “The Beast” kishte kolapsuar pas momentit që kishte ngritur peshën rekord vendoses në Firest Direct Arena në Leeds.

Gjaku i tij filloi të dilte nga hunda dhe veshët, mirëpo ai nuk ishte ndalur derisa kishte arritur qëllimin e tij, – të vendoste rekord botëror në ngritjen e 500 kilogramëve.

“Ata më vendosën një sensor të ECG (sensor për zemër) në mënyrë që të shikonin se në çfarë gjendje ishte zemra ime dhe ata nuk mund të arrin në atë prognozë”, ka thënë Hall.

“Fillimisht mendova së po përfundonte aty, po vdisja. Më ishte errësuar dhe mendova se po verbohesha, pasi edhe veshtë i kisha të mbyllur nga gjaku”.

“Madje edhe nga sytë filloi të dilte gjaku e që isha i shqetësuar dhe kisha frikë se do vdisja. Njerëzit që ishin aty ishin paksa të frikësuar, pasi më shumë ishte si në ndonjë film shkaku i gjakut që më rridhte”, ka shtuar ai më tej.

Rekordi i tij ka qëndruar për tri vite, pasi Hathor Bjornsson arriti të ngriste në vitin 2019 peshën prej 501 kilogramëve, duke e thyer rekordin e tij për një kilogram më tepër.


Shtuar 30.05.2020 12:15