E krahasoi me një karting, Benzema me shaka: Po thoja të vërtetën

Karim Benzema tha se ai “thjesht tha të vërtetën” për bashkëkombësin francez Olivier Giroud.

Sulmuesi i Real Madridit Benzema tha se “mos e ngatërroni Formulën 1 një me karting” kur u pyet në Instagram live për krahasimet me lojtarin e Chelseat, Giroud.

Giroud ka mbushur boshllëkun e lënë nga Benzema, i cili daton nga viti 2015, duke ndihmuar Francën në lavdinë e Kupës së Botës në 2018.

Duke folur në Instagram, ai tha: “Rreth Giroud, thjesht thashë të vërtetën”.

“Por ne nuk kujtuam atë që thashë për të, veçanërisht për ato që ai i sjell Kombëtares Franceze. Tashmë flitet vetëm për atë Formua 1 dhe karting”.


Shtuar 31.03.2020 07:45