E kërkon Tottenham, presidenti i Fenerbahçe merr vendimin për Muriqin

Vedat Muriqi nuk do të largohet nga Fenerbahce gjatë merkatos së janarit.

Presidenti i skuadrës turke, Ali Koç ka bllokuar çdo lëvizje të sulmuesit të tij dhe të Kosovës duke lënë çështjen për në verë.

Në këtë mënyrë ai refuzon ofertat e dy skuadrave angleze Tottenham dhe Burnley, të cilët dëshironin të merrnin shërbimet e Muriqit.


Shtuar 2.01.2020 19:12