E ka nusen shqiptare, lojtari i Wolfsburgut: Kuksianëve doja t’u bëja dhurata (FOTO LAJM)

Te Wolfsburgu luan sulmuesi shqiptar, Admir Mehmedi, por një histori e veçantë është ajo e mesfushorit zviceran, Renato Steffen, i cili nesër do të sfidojë origjinën e gruas së tij.

Bashkëshortja e lojtarit të Wolfsburgut është shqiptare dhe quhet Qëndresa.

Fakti që skuadra gjermane përballet në turin e dytë të Ligës së Evropës ndaj një klubi shqiptar po përjetohet shumë në familjen e Steffenit. Ky i fundit prej katër sezonesh është pjesë e padiskutueshme e Wolfsburgut dhe përpara udhëtimit në Shqipëri, 28-vjeçari ka folur për mediat gjermane, nisur edhe nga fakti që bashkëshortja e tij është shqiptare.

“Gruaja ime është vetëm një orë larg Kukësit. Në ceremoninë e martesës, rreth 70 të ftuar kishin ardhur nga vendlindja e nuses”, tregon numri 8 i Wolfsburgut, i cili është martuar me Qëndresën vetëm 15 muaj më parë.

Nesër në orën 20:00 në “Air Albania” luhet ndeshja dhe Stefen në të vërtetë do të kishte marrë mbështetje nëse ajo do të kishte praninë e tifozëve, por loronavirusi i ndërlikon kushtet.

“Gruaja ime mendon se është turp që loja po zhvillohet pa spektatorë. Nëse ndodhte ndryshe, shumë të afërm të saj do të kishin ardhur dhe unë do të kisha dhuruar 30 fanella”, tregona Steffen.


Shtuar 16.09.2020 17:38