Anulohet miqësorja Armeni – Shqipëri, shkak lufta

Miqësorja Armeni – Shqipëri e planifikuar të luhej më 7 tetor në Jerevan është anuluar për shkak të situatës koatike që ndodhet Armenia.

Ndërkaq, ekipi kombëtar shqiptar do të vazhdojë normalisht përgatitjet në Tiranë për dy ndeshjet zyrtare të tetorit në Nations League ndaj Kazakistanit (11 tetor) dhe Lituanisë (14 tetor).

Pritet që grupi të kompletohet sot e nesër dhe të vijojë i plotë seancat stërvitore në kuadër të dy sfidave të radhës në transfertë.


Shtuar 5.10.2020 09:09