Donnarumma “ndan mendjen” për të ardhmen

Italiani është parë prej kohësh si një nga portierët më premtues në botë në moshën 21-vjeçare dhe ka qenë një objektiv për Chelsea në të kaluarën.

Portieri gjithashtu ka pasur interesim nga Juventus, Real Madrid, Paris Saint-Germain dhe Manchester United por pasiguria e sjellë nga koronavirusi do të thotë që nuk ka oferta në tryezë këtë verë.

Donnarumma, i cili hyri në ekipin e parë në moshën 16 vjeçare, dëshiron të tregojë besim në klubin që kaloi akademinë dhe të zgjasë qëndrimin, sipas Corriere della Sera.

Raporti tregon se bisedimet midis klubit dhe agjentit të tij Mino Raiola po përparojnë mirë me të dy palët të prirura për të shmangur një transferim këtë verë pasi çmimet e transferimit duken të bien.

Ka të ngjarë që marrëveshja do të nënshkruhet jo më larg se 2024, ndërsa MilanNews.It shkruan se një klauzolë lirimi prej 53 milionë funte mund të futet në ndonjë marrëveshje nëse Milani dështon të kualifikohet në Champions.


Shtuar 15.06.2020 06:30