Costa rrëfen pyetjet magjike që i bënte Guardiola

Douglas Costa ka zbuluar disa detaje interesante nga koha kur luante me Bayern Munich nën urdhrat e Pep Guardiola.

braziliani mirë te Bayern duke triumfuar edhe në Bundesliga, teksa këto suksese ai i arriti me Guardiolan si trajner.

Costa ka zbuluar edhe pyetjen “magjike” që trajneri i kishte shtruar atij.

“Guardiola ishte personi që bëri diferencë të madhe në rritjen time. Ai më lejoi të luaja në rrolin e duhur” ka thënë Costa.

“Ai më thirri dhe më tha: “Ne kemi një plan për karrierën tënde, a do të vish të na bashkohesh? A je gati të mësosh se si luhet futbolli.” Unë iu përgjigja” “Po, jam gati” ka thënë lojtari.


Shtuar 31.01.2020 16:35