Chelsea shfaq interes për yllin e Monacos

Chelsea dhe RB Leipzig kanë shfaqur interesim për të firmosur me mbrojtësin e majtë të Monacos, Fode Ballo-Toure.

Sipas “Foot Mercato”, ‘Blutë’ e Londrës janë në kërkim të një mbrojtësi të ri pasi Marcos Alonso dhe Emerson do të largohen me shumë mundësi gjatë kësaj vere.

23 vjeçari tani bën pjesën në listën e dëshirave të kësaj skuadre e cila për objektiv ka gjithashtu edhe lojtar si Ben Chilwell dhe Alex Telles.

Për të arritur deri tek ai Chelsea duhet që të fitoj betejën me RB Leipzig dhe Schalke 04.


Shtuar 7.05.2020 10:26