Chelsea dhe Juventus janë gati për shkëmbimin e bujshëm

Juventus dhe Chelsea janë gati që të kryejnë një shkëmbim të madh lojtarësh në merkaton e verës.

Reparti i mesfushës është diskutabil në të dy polet, dhe skuadrat mund të kryejnë lëvizje që do të përmirësonte ato në këtë repart.

‘Corriere dello Sport’ raporton se Juve po përgatiten të fusin Miralem Pjanic në ofertën për Jorginho, transmeton lajmi.net.

Maurizio Sarri dëshiron që përësëri ta ketë pas vete mesfushorin e kombëtares së Italisë, me të cilin punoi te Chelsea e Napoli.

Për këtë lëvizje të Juventus, ‘kurban’ pritet të jetë boshnjaku Miralem Pjanic, i cili nën urdhrat e Sarri nuk ka treguar paraqitjet më të mira të mundshme.


Shtuar 21.03.2020 17:16