Cellino: Duket e pamundur të përfundosh kampionatin, lojtarët kanë frikë

“Duket se nuk dua të luaj sepse jam i fundit në renditje dhe nuk dua të kthehem, por nuk pajtohem me mesazhin arrogant që doli nga Liga. E pamendueshme për të kaluar përtej 30 qershorit midis skadimit të kontratave dhe bilancave, kampionati tashmë është anuluar në mënyrë efektive, sepse është shtrembëruar. Ne duhet të mendojmë për sezonin tjetër, pavarësisht nga kategoria, ne po e detyrojmë rimëkëmbjen në momentet kur është teknikisht e pamundur të luash. Është e turpshme të mendosh kështu. TV përpiqet të kursejë para, qeveria merr përgjegjësi të thotë po ose jo, jo edhe një tjetër”, tha Massimo Cellino, president i Brescias, i ftuar në Radio Sportiva, shkruan Albeu.com.

“Lojtarët e mi nuk kanë arritur as të bëjnë stërvitje të vetme, kjo do të thotë që ata kanë frikë, shtoi Celino.

Lidhur me shëndetin e tij, Cellino shpjegoi: Unë jam mirë tani. Jetoj larg shtëtpisë time.

Ndërkohë Seria A ka njoftaur se lojtarët duhet të nisin stërvitjet në 4 Maj. /albeu.com/


Shtuar 23.04.2020 16:20