Bundesliga bën me dhimbje koke kombëtaret, lojtarët s’do të lejohen të luajnë me shtetet e tyre

Disa klube në Gjermani kanë vendosur të që mos dërgojnë lojtarët e tyre me ekipet kombëtare. Krejt kjo do të ndodhë për shkak të rrezikut nga Covidi- 19.

Rritja e infeksioneve nga Coronavirusi ka bërë që disa klube, përfshirë Bayern Munichun. Problemi më serioz është për Përfaqësuesen gjermane ngase shumica e lojtarëve luajnë për “pancerët”.

Leipzigu është gjithashtu në të njëjtën linjë me Bayernin, ndërsa Borussia Dortmundi ka njoftuar se është duke u diskutuar dhe do të dalë shpejt me një vendim.

Drejtori i Përfaqësueses, Oliver Bierhoff, ka thënë se Gjermania është duke bërë një plan që lojtarët të mos kenë 36 orë asnjë kontakt nga jashtë.


Shtuar 24.09.2020 12:22