Barcelona – Ter Stegen, arrihet marrëveshja për rinovimin e kontratës

Marc Andre ter Stegen dhe Barcelona kanë gjetur marrëveshje.

Pas një kohe që kishin ngecur negociatat, Barcelona dhe Ter Stegen duket se kanë gjetur një rrugë të mesme.

Sipas raportimeve të ‘Sport’, palët kanë një plan zhbllokues që vazhdon qëndrimin e Gjermanit në ‘Camp Nou’.

Ter Stegen do të shoh pagën e tij tek rritet secilin sezon, por do të jetë më e vogël sesa e kërkonte në fillim.

Mbetet të shihet nëse rinovimi i kontratës mes Ter Stegen dhe Barcelonës do të zyrtarizohet këto ditë.


Shtuar 6.09.2020 06:50