Barcelona dëshiron ta shkëmbejë Griezmannin për Neymarin

Barcelona shpreson ta arrijë një marrëveshje shkëmbimi për Neymarin, sipas të cilës Antoine Griezmann do t’i bashkohej Paris Saint-Germain në verë.

Klubi katalonas është i gatshëm ta lejojë Griezmannin të largohet pas vetëm një sezoni, në mënyrë që t’i financojë blerjet që i ka synim kryesor, Neymarin dhe sulmuesin e Interit Lautaro Martinez.

Edhe Barça është goditur financiarisht nga pandemia koronavirus, prandaj nuk do të mundë të shpenzojë shumë në blerjen e lojtarëve të rinj.

Kampioni spanjoll e vlerëson yllit e vet francez 100 milionë euro dhe do të kërkojë ta shesë atë diku tjetër nëse as ai e as PSG-ja nuk shfaqin interesim për një marrëveshje të tillë.

PSG-ja, në anën tjetër, e vlerëson Neymarin 150 milionë euro.

Por transferimet me shuma të tilla janë shumë të pamundshme, sepse edhe klubet më të mëdha evropiane kanë pësuar humbje të mëdha për shkak të ndërprerjes së futbollit midis krizës së pandemisë.

Francezi shënoi vetëm tetë gola në 26 ndeshje në La Liga, dy në Ligën e Kampioneve dhe katër të tjera në garat e tjera të kupës.


Shtuar 1.04.2020 20:27