Babai i Gonzalo Higuain konfirmon të ardhmen e argjentinasit

Zërat për një largim të Higuain nga Juventusi janë shtuar ndjeshëm kohët, kjo për shkak të interesit të madh që “zonja e vjetër” po shfaq për Mauro Icardin. Mirëpo babai lojtari ka konfirmuar se Higuain do të qëndrojë deri në fund të kontratës.

Higuain ka luajtur pothuajse në çdo ndeshje këtë sezon, por ka vetëm tetë gola nga 34 paraqitjet e tij.

Pasi u kthye në shtëpi në Argjentinë gjatë bllokimit të koronavirusit, disa raporte kishin sugjeruar se ai do të qëndronte atje për të detyruar përmes një transferimt te River Plate, klubi që la për Real Madridin në 2007.

Babai i Higuain, Jorge, thotë se këto raporte janë të rreme, duke i thënë LM Nequen: “Gjithçka që është thënë për Gonzalo nuk është e vërtetë”.

“Unë mund t’ju them një gjë: Gonzalo do të qëndrojë me Juventus sepse ai ende ka një vit e gjysmë të mbetur në kontratën e tij dhe ai do ta respektojë atë. Ai do të shikojë kontratën e tij aktuale”.


Shtuar 27.04.2020 12:31