Arthur akoma edhe më afër Juventusit, po stërvitet me rezervat

Arthur, së bashku me Miralem Pjanic, janë dy lojtarët që po gëzojnë vëmendje të madhe, derisa Barca e Juventus lidhen me një shkëmbim të mundshëm të lojtarëve.

Raportimet e fundit nga ‘Tuttosport’ bëjnë të ditur se braziliani aktualisht po stërvitet me rezervat e Barcelonës dhe ai tashmë i ka thënë ‘Po’ Juventusit.

Lojtari më parë ishte shprehur kundër çdo mundësie që të largohet nga ‘Camp Nou’, por futja në ekuacion e Miralem Pjanic mund të ketë ndryshuar qasjen e skuadrës.

Së fundmi lidhur me këtë është pyetur edhe Quique Setien, por ai ka refuzuar të jap ndonjë koment për të ardhmen e Arthur.


Shtuar 24.05.2020 09:38