Arsenali pret oferta për Aubameyang

Aubameyang është një nga lojtarët më të komentuar të Arsenal gjatë ditëve të fundit, me lojtarin që lidhet me një largim të mundshëm nga ‘Emirates’.

Së fundmi raportohet se negociatat mes Arsenal dhe lojtarit, për rinovimin e kontratës, kanë ngecur.

Kështu, sipas raportimeve të ‘The Sun’, Arsenal jani gati të pranojnë ofertat për yllin nga Gaboni.

Aubameyang kërkoi një pagë prej 200 mijë funteve në javë, që duket të jetë e papërballushme për ‘Gunners’.

Chelsea thuhet të jetë një nga skuadrat që po monitoron me kujdes situatën e sulmuesit të Arsenal.


Shtuar 25.04.2020 17:06