Aguero drejt lëvizjes së papritur, klubi i vendlindjes e ëndrron

Trajneri i Independiente, Lucas Pusineri shpreson që ylli i Manchester Cityt Sergio Aguero një ditë të kthehet në klub.

Aguero kaloi nëpër radhët e të rinjve në Independiente para se të bashkohej me Atletico Madrid në vitin 2006 dhe të transferohej në City pesë vjet më vonë.

Ish-shoku i tij i skuadrës Independiente, Pusineri, tani është në krye të klubit argjentinas dhe dëshiron që Aguero – dhe mesfushori i Milanit Lucas Biglia – të kthehen.

“Me Sergio Aguero dhe Lucas Biglia kam një lidhje të bukur”, i tha ai të martën InfiernoRojo.

“Ne ishim partnerë dhe unë kam shumë respekt për trajektoret që ata kanë marrë me Argjentinën dhe në Evropë gjithashtu”.

Pusineri shtoi: “Sigurisht që do të ishte mirë t’i kishim nesër në skuadër. Në të ardhmen, shpresojmë të mbështetesh në to”.


Shtuar 1.04.2020 09:20