31 vjeç, Lewandowski paralajmëron se akoma nuk e ka arritur kulmin

Sulmuesi i Bayern Munich nuk ka qenë asnjëherë në tre të parëtt për çmimin më prestigjioz individual të futbollit, rekordi i tij më i mirë që vjen kur përfundoi i katërti në renditje në vitin 2015.

31-vjeçari ka të ngjarë të jetë në garën për çmimin në vitin 2020, megjithëse ka shënuar 45 gola në të gjitha garat për ta vendosur Bayernin në prag të një titulli tjetër të Bundesligës, përcjell lajmi.net.

“Unë isha në ceremoninë e ndarjes së çmimeve dhjetorin e kaluar”, tha Lewandowski për France Football.

“Ne do ta shohim. Ajo që përpiqem të bëj është të tregoj gjithmonë më të mirën nga vetja, të fitosh trofe dhe të shënosh më shumë gola. Por kjo është diçka që vjen me trofe kolektive. Kjo është gjëja më e rëndësishme”.

“Unë as nuk mendoj për Topin e Artë, edhe nëse, në jetën time, besoj se çdo gjë është e mundur. Tashmë kam përpara vitet më të mira të karrierës”, shtoi polaku.


Shtuar 16.06.2020 06:45