Zjarr masiv në Fier, shkrumbohet kodra me ullinj

Një zjarr masiv ka rënë në Portëz, Fier.

Raportohet se zjarri masiv ka përfshirë një kodër me ullinj dhe shkurre.

Në vendngjarje kanë shkuar 2 zjarrfikëse, ndërkohë ato po ndihmohen edhe nga banorët e zonës.

Flakët janë favorizuar nga era ndërsa terreni thuhet se është i vështirë.


Shtuar 17.08.2020 17:22